NL EN

Ook binnen de watersportvereniging waar ik voorzitter van ben, hebben we een aantal enthousiaste vrijwilligers die binnen de club veel werk verzetten. Mensen die met hart voor de vereniging belangeloos allerlei werkzaamheden verrichten. Onlangs heeft het Gerechtshof in Arnhem beslist dat een organisatie die gebruik maakt van vrijwilligers, aansprakelijk kan zijn wanneer een vrijwilliger letsel oploopt bij de uitvoering van zijn werkzaamheden. Betekent dat nu dat sportclubs of andere recreatieve verenigingen die gebruik maken van vrijwilligers, aansprakelijk kunnen worden gesteld wanneer een van die vrijwilligers bij zijn bezigheden letsel oploopt? Dat zou voor die verenigingen een enorm financieel risico betekenen. De uitspraak van het hof heeft specifiek betrekking op verenigingen (of stichtingen) die een bedrijf of onderneming uitoefenen.

Een vereniging zoals onze watersportclub, oefent geen bedrijf uit en daarvoor geldt dit dus niet. Dat wil overigens niet zeggen dat we geheel geen zorgplicht hebben ten opzichte van onze vrijwilligers. Zo kunnen we hun bijvoorbeeld niet op een onveilige manier laten werken. Omdat de werkzaamheden echter op vrijwillige basis worden verricht, hebben de vrijwilligers daar ook een eigen verantwoordelijkheid in. Het komt dus aan op een goede verhouding tussen verantwoordelijkheid hebben en verantwoordelijkheid nemen. Alleen dan blijft het voor vrijwilligers leuk om op die basis een vereniging te steunen, en is het voor de vereniging prettig om op die mensen te kunnen blijven terugvallen. Binnen onze club zou ik ze in ieder geval voor geen goud willen missen!

Van Dort Letselschade is gespecialiseerd in de juridische begeleiding van slachtoffers van letselschade.

 

We behartigen uitsluitend de belangen van slachtoffers en zijn onafhankelijk van verzekeraars. Onze dienstverlening kenmerkt zich door deskundigheid en ervaring op gebied van letselschade, waarbij we het belang van het slachtoffer centraal stellen.

Letselschade claimen