In de meeste letselschadezaken hoef jij als slachtoffer de kosten van onze werkzaamheden niet te betalen. Vaak wordt op websites of in folders van letselschadekantoren of andere belangenbehartigers gemeld dat hun diensten ‘gratis’ worden aangeboden; alsof de inschakeling van die belangenbehartiger niks kost. Om maar meteen met de deur in huis te vallen: rechtshulp bij letselschade is nooit gratis. Wij leggen hieronder uit hoe het precies zit en op welke basis wij werken.
Voor rechtshulp bij letselschade moet net zo worden betaald als voor iedere andere vorm van rechtshulp. Het verschil is dat bij letselschade de mogelijkheid bestaat om de kosten van rechtshulp te verhalen op de aansprakelijke verzekeraar. Wij kunnen dus de kosten van alle werkzaamheden van ons kantoor indienen bij de aansprakelijke verzekeraar. Die verzekeraar is namelijk op grond van de Nederlandse wet verplicht om die kosten te vergoeden. De verzekeraar betaalt echter niet elke factuur van iedere belangenbehartiger zomaar. De kosten die door een belangenbehartiger worden gemaakt moeten in omvang “redelijk” zijn en bovendien noodzakelijk zijn geweest om de schade te kunnen vaststellen.
Bovendien zijn verzekeraars de laatste jaren kritischer geworden bij het vergoeden van nota’s voor rechtshulp bij letselschade. Het is dan ook van belang om je belangenbehartiger (de letselschadespecialist) met zorg te kiezen. Daarnaast raden wij aan om duidelijke schriftelijke afspraken te maken met je belangenbehartiger, zodat je weet waar je aan toe bent en wat eventuele financiële risico’s zijn. Maak heldere afspraken.
Wij verlenen onze diensten op basis van de volgende overeenkomsten: Personal Cure And Pay, op basis van No Cure No Pay of op basis van Uurtarief. Wij maken na het intakegesprek een inschatting van de haalbaarheid van jouw letselschadezaak en de eventuele risico’s waar wij tegenaan zouden kunnen gaan lopen. Op basis daarvan kunnen wij jou concreet adviseren en aangeven welke overeenkomst(en) wij met jou kunnen aangaan.
De volgende vragen kun je jezelf te stellen wanneer je met een belangenbehartiger in zee gaat, ter beoordeling van je eventuele financiële risico. En dat geldt natuurlijk ook wanneer je overweegt met ons in zee te gaan.
In ieder geval adviseren we om de afspraken die je uiteindelijk met jouw belangenbehartiger maakt, vast te leggen in een schriftelijk stuk waar je altijd op kunt terugvallen.