Toen ik pas in dit vak terecht kwam, ruim 15 jaar geleden, werd mij op het hart gedrukt vooral kritisch te zijn ten opzichte van verzekeraars. Verzekeraars betaalden niet graag en deden er alles aan hun verplichtingen zolang als mogelijk uit te stellen of er zelfs onder uit te komen. Slachtoffers werden meer dan eens droog gelegdom zo een snelle regeling van de schade er door te drukken. In de jaren nadien profileerden verzekeraars zich steeds meer als partij die ook begaan was met de ellende van het slachtoffer en die er alles aan deed snel tot een adequate vergoeding van schade te komen. Het hoogtepunt daarin werd enige tijd terug bereikt toen verzekeraars aankondigden bij een conflict over de schadevergoeding,
in ieder geval datgene alvast te betalen dat zij meenden te moeten betalen. Het gaat dus allemaal beter en makkelijker in letselschadeland, dachten velen. Helaas blijkt de harde praktijk anders. Het lijkt wel of verzekeraars kritischer (lees: onnodig lastiger) zijn dan ooit tevoren. Als er een mogelijkheid is onder de betaling uit te komen of die op te schorten, wordt dat (veelal) niet nagelaten. Nog meer dan voorheen komt het aan op de doortastendheid, voortvarendheid en deskundigheid van de belangenbehartiger wil het slachtoffer krijgen waar hij recht op heeft. Helaas lijkt het er ook op, dat slachtoffers een langere adem moeten hebben, om de schaderegelingsrit helemaal uit te zitten. ëVroeger was alles beter, of toch niet?
Van Dort Letselschade is gespecialiseerd in de juridische begeleiding van slachtoffers van letselschade.
We behartigen uitsluitend de belangen van slachtoffers en zijn onafhankelijk van verzekeraars. Onze dienstverlening kenmerkt zich door deskundigheid en ervaring op gebied van letselschade, waarbij we het belang van het slachtoffer centraal stellen.